Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień!

O mnie

Nazywam się Basia Olearka.

To także nazwa marki, którą buduję od wielu lat. Marka BASIA OLEARKA powstała z pasji do mody. Tworzę w jej ramach stroje dla kobiet i mężczyzn. Początkowo robiłam to jedynie hobbystycznie. W 2016 roku stworzyłam i zaprezentowałam pierwszą w 100% autorską kolekcję. Od tej pory co roku prezentuję dwie kolekcje strojów dla kobiet i mężczyzn. Premierowe pokazy poszczególnych kolekcji są każdorazowo dużym wydarzeniem nie tylko modowym lecz także towarzyskim. Mają one miejsce w różnych dość zaskakujących miejscach – terminal lotniska, korytarze muzeum, salon Harley-Davidson & GOC, dach lub korytarze galerii handlowej, po jej wieczornym zamknięciu to tylko niektóre miejsca gdzie odbyły się premierowe pokazy kolekcji. Swoje kolekcje prezentuję w Rzeszowie, gdzie mieszkam i tworzę lecz także w innych polskich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Zakopane. Od dwu lat uczestniczę ze swoimi kolekcjami w wielkich wydarzeniach modowych jak Paris Fashion Week i Fashion Week Berlin.

Nie przestałam tworzyć nawet w czasie pandemii i lockdown’u. Co więcej zaprezentowałam swoją kolekcję SHINE w pokazie on-line, który cieszył się zainteresowaniem kilkunastotysięcznej widowni.

Wspólnym mianownikiem propozycji modowych skierowanych przez moją markę do kobiet jest seksapil, kobiecość, formy podkreślające piękno kobiecego ciała. Wszystko z dbałością o szczegóły oraz wygodę. Mężczyźni ubrani przez Basię noszą zazwyczaj nietuzinkowe garnitury, ale także wygodne dresy. Wiele propozycji powstaje z tkanin z autorskimi nadrukami wykorzystującymi elementy prac fotograficznych Pawła Olearki – mojego męża. Choć staram się, by wszystkie kolekcje marki Basia Olearka były spójne pod względem stylu, to jednak za każdym razem inne, często zaskakujące. Da się odczuć w nich zabawę modą, poszukiwanie ciągle nowych rozwiązań. Organizując wydarzenia modowe jak pokazy czy sesje zdjęciowe współpracuję ze wspaniałymi i znanymi osobami i firmami z branży beauty i fashion. Każdorazowo kolekcje moich ubrań uzupełniają piękne torebki, buty, biżuteria, makijaże i fryzury. Modele i modelki pokazują się na wybiegu do muzyki stworzonej na potrzeby pokazów przez doskonałych DJ-ów.

Ubieram także osoby ze świata show biznesu – znane aktorki, rockmenów, gwiazdy muzyki pop. Wielu klientów ubieram w stroje szyte na miarę. Uwielbiam bezpośredni kontakt z klientem. Wspólnie z nim tworzę propozycje kreacji uwzględniające charakter wydarzenia, na które przygotowywana jest kreacja, preferencje klientów, wymagania sylwetki. Od kilku lat można kupić moje stroje prze e-sklep www.basiaolearka.com

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z dotychczasową twórczością oraz nowościami marki Basia Olearka

0